Lisbeth Salanderová možno nepotrebuje svet, ale svet určite potrebuje Lisbeth Salanderovú! Jej štýl, schopnosti a odhodlanie v našich kinách už čoskoro!!! + VIDEO

Drsná hrdinka kultovej knižnej série temných thrillerov Milénium spisovateľa Stiega Larssona – Lisbeth Salanderová, je dokonalým hrdinom tejto doby. Je plná trápení, no vďaka svojej inteligencii sa dokáže vynájsť a sebaisto čeliť svetu plnému násilníkov, šialencov či vrahov.

Lisbeth Salanderová možno nepotrebuje svet, ale svet určite potrebuje Lisbeth Salanderovú! Jej štýl, schopnosti a odhodlanie v našich kinách už čoskoro!!!

„Dievča v pavúčej sieti“ je novým dobrodružstvom najoriginálnejšej a najkomplikovanejšej bojovníčky za spravodlivosť súčasnej literatúry a kinematografie.

Keď Lisbeth Salanderovú najme geniálny vedec, aby od americkej vlády ukradla jeho prísne tajný program, Lisbeth sa ocitá v temnej sieti intríg a nebezpečenstva.

Po tom, čo jej tento program vezmú, vypália jej byt a snažia sa ju zabiť, musí spolu so starým priateľom, novinárom Mikaelom Blomkvistom, nájsť a potrestať svojich nepriateľov a vziať späť, čo jej ukradli.

Čím viac sa však do siete zamotáva, tým je jasnejšie, že v jej strede ju čaká nebezpečenstvo vlastnej minulosti, ktorú chcela nechať za sebou.

„Svet je pripravený na hrdinku, akou je Lisbeth Salanderová,” hovorí producentka Amy Pascal. „Je hrdinkou bezbranných a týraných, ktorým pomáha po svojom. Neexistuje nikto taký, ako ona. Žijeme v ideálnej dobe pre tento film a verím, že nás čaká ešte mnoho príbehov z jej sveta.”

Pri výbere správneho režiséra pre projekt siahla spoločnosť Sony Pictures po svojej vychádzajúcej hviezde. Uruguajčan Fede Alvarez, režisér remaku hororovej klasiky Evil Dead a thrilleru Muž v temnote, je stále len 40-ročný talent, ktorý vie dokonale kombinovať napínavú akciu s pochmúrnymi ľudskými osudmi.

„Najdôležitejšie pre mňa ako filmára bolo, že ide o projekt, s akým som sa nikdy predtým nestretol. Je to zvláštna kombinácia akčného filmu, silnej osobnej drámy a severskej detektívky,” hovorí režisér.

„Hlavným dôvodom, prečo som prácu prijal, je však postava Lisbeth. Zosobňuje niečo, čo je v dnešnej veľmi dobe veľmi dôležité. Ženu, ktorá vie povedať: Dosť. Stačilo!”

Jednou z najsilnejších vlastností Lisbeth je podľa Alvareza jej výdrž. „Lisbeth nechce byť obeťou,” hovorí. „Nezáleží na tom, pred čo ju postavíte – zvládne to. Vzoprie sa väčšou silou, ako v hocikedy predtým. Má železnú vôľu. Je jedno, koľkokrát padne na kolená, vždy sa postaví a bojuje ďalej. Myslím, že s tým sa vie stotožniť každý.”

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *