Slávnostná premiéra filmu Bohemian Rhapsody prilákala do kina mnoho známych osobností!!! Kto sa postaral o neopakovateľnú atmosféru? + VIDEO

Slávnostná premiéra filmu Bohemian Rhapsody prilákala do kina mnoho známych osobností a to nielen z nášho šoubiznisu. Atmosféra bola výborná a filmový zážitok takisto! Pred samotnou premiérou sa o zábavu postaral slovenský Freddie Mercury – spevák Peter Pačut, spolu so svojou kapelou Queenmania. Slávnostnú premiéru moderoval a skvelú atmosféru pre hostí navodil moderátor Roman Bomboš. Ktoré známe tváre slovenského spoločenského života si túto filmovú udalosť nenechali ujsť?

Slávnostná premiéra filmu Bohemian Rhapsody prilákala do kina mnoho známych osobností!!! Kto sa postaral o neopakovateľnú atmosféru?

Queen. Jediné, čo je pozoruhodnejšie ako ich hudba, je jeho príbeh. Bohemian Rhapsody popisuje hudobnú dráhu a jedinečnú životnú a umeleckú kariéru Freddieho Mercuryho od založenia skupiny Queen, až po pamätný koncert Live Aid v roku 1985.

Film Bohemian Rhapsody je oslavou rockovej skupiny Queen, jej hudby a predovšetkým Freddieho Mercuryho, ktorý svojou tvorbou aj životom vzdoroval všetkým stereotypom, vďaka čomu sa stal jedným z najvýraznejších umelcov na svojej doby.

Film mapuje raketový vzostup nekonvenčnej skupiny prostredníctvom ich revolučného zvuku a ikonických skladieb ako napr. We Will Rock You, We Are the Champions alebo práve Bohemian Rhapsody.

Ich príbeh začína bleskovým štartom, pokračuje neriadenou životnou špirálou a vrcholí nezabudnuteľným, strhujúcim vystúpením na koncerte Live Aid v roku 1985.

Na jeho pódiu Queen v čele s charizmatickým Freddiem predviedli jednu z najväčších show v histórii rocku. Ich hudba bola a stále je obrovskou inšpiráciou pre celý svet.

Brian May, gitarista skupiny Queen, s filmármi úzko spolupracoval a ich prácu hodnotí slovami: „Film Bohemian Rhapsody rozpráva o rodinách a vzťahoch, o túžbach, o smútku a sklamaniach, ale hlavne o víťazstvách a naplnených snoch. A to spôsobom, ktorý sa dotkne každého. Nebola to ľahká cesta – ale všetky najdôležitejšie cesty sú takéto! Rami, Lucy a štáb dali dohromady monumentálnu show – oveľa lepšiu, ako je originál!“

 

FOTO: Martin Hesko

Hudobný film Bohemian Rhapsody prináša od 1. novembra 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť CinemArt SK

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *