Miestami vtipný, miestami smutný! Česká tragikomédia „o chľaste, vôli a vesmíre“ v slovenských kinách už čoskoro!!! + VIDEO

Úsmevy smutných mužov je celovečerný film podľa rovnomenného knižného bestselleru Jozefa Formánka. Miestami vtipný, miestami smutný. Svoju tragikomédiu „o chľaste, vôli a vesmíre“ rozpráva úspešný spisovateľ, ktorý k práci aj k rozprávaniu sa s inými ľuďmi potrebuje najskôr len pohárik a neskôr aj celú fľašu. V liečebni sa potom Jozef stretáva s ďalšími osudmi tých, ktorí sú, či donedávna boli, v pití alkoholu ozajstnými majstrami. A práve tu vznikajú priateľstvá a situácie, ktoré v obyčajnom živote snáď ani nie sú možné.

Miestami vtipný, miestami smutný! Česká tragikomédia „o chľaste, vôli a vesmíre“ v slovenských kinách už čoskoro!!!

 

Úsmevy smutných mužov priblížia príbehy úspešných chlapov, ktorí sa cez dno fľaše dostali na samotné dno života. Na dno, odkiaľ vedie už len cesta nahor. Na vojnovej ceste s alkoholom stretáva Josef napríklad Honzu, bývalého reprezentanta v triatlone a účastníka najťažších pretekov sveta – Ironmana.

Úradník a geniálny matematik Milan zase verí, že je vyslancom z vesmíru. Niekoho zradila žena, niekto hral v nemeckom gay porne a svoj príbeh má aj Tomáš, ktorý zašiel vo vzťahu so svojou nevlastnou dcérou až príliš ďaleko.

Všetci z rôznych dôvodov chľastali vo veľkom štýle prvú ligu, niekto sám doma, iný ako ťahúň v krčme. Pod dohľadom prísnej primárky a v pevnom režime teraz spoločne spoznávajú, ako ľahké bolo opojnému alkoholu prepadnúť a ako naopak ťažká je cesta zo závislosti von.

Zo závislosti už ale cesta von nevedie, jediná šanca je nahradiť alkohol niečím iným. Čo tak ubehnúť maratón? „Popíjanie je našou národnou tradíciou. Pitie a dokonca aj pobyt v liečebni prináša veľa komických situácií, bohužiaľ, to tiež často zle končí,“ hovorí k téme filmu režisér Dan Svátek.

Josef Formánek je autorom niekoľkých knižných bestsellerov. Preslávil sa cestopisným románom „Prsnatý muž a zlodej príbehov“ a veľký úspech mala aj kniha „Lietajúci jaguár“, román „Hovoriť pravdu“ alebo práve „Úsmevy smutných mužov“. Na scenári a samotnom filme s režisérom úzko spolupracoval.

Do Jozefa Formánka sa vo filme skvelým spôsobom premenil David Švehlík v hlavnej úlohe. „Je neuveriteľné, ako sa Dávid do úlohy vžil a ako sa pre ňu obetoval. Od scenára, ktorý sme s ním preberali, cez samotné natáčanie, až po dokončovacie práce, „opisuje režisér Svátek.

V hereckom obsadení sa predstavia David Švehlík, Jaroslav Dušek, Marika Šoposká, Ondřej Malý, Ivan Franěk, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková a ďalší.

 

 

Českú filmovú novinku Úsmevy smutných mužov prináša od 22. novembra 2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Bontonfilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *