Je ako vírus, ktorého sa nedokážete zbaviť! Kultový horor podľa internetového fenoménu už aj v slovenských kinách!!! + VIDEO

„Slender Man je prvá hororová postava, ktorá vznikla na internete, čo je podľa mňa veľmi cool. Je Freddy Krueger našej generácie a preto je jedinečný,” hovorí Alex Fitzalan, jeden z hereckých talentov, ktorí sa predstavia v hororovej novinke Slender Man. Hrôzostrašný príbeh, v ktorom kultová postava nedá spať skupinke tínedžerov z amerického mestečka, si môžeme vychutnať už aj v slovenských kinách.

Je ako vírus, ktorého sa nedokážete zbaviť! Kultový horor podľa internetového fenoménu už aj v slovenských kinách!!!

V malom mestečku v americkom Massachusetts chcú štyri stredoškoláčky rituálom poprieť existenciu tajomného Slender Mana. Keď však jedna z nich záhadne zmizne, všetko nasvedčuje tomu, že je v skutočnosti jeho poslednou obeťou.

Postava Slender Mana vznikla pred pár rokmi na internetovom fóre. Je to vysoká postava bez tváre spájaná so zmiznutiami detí. Jeho tvorcom je Eric Knudsen, ktorý má vlastné vysvetlenie, prečo sa dokážeme Slender Mana tak báť. “Môžete ho nahradiť čímkoľvek, čo považujete za strašidelné. A práve preto láka masy fanúšikov. Nepoznáme jeho motivácie.”

Slender Man sa skrátka ľuďom dostane do hlavy a nemôžu naňho prestať myslieť. Táto hororová postava donútila ľudí klásť si otázku, či je skutočne len fiktívna, keď v roku 2014 dve 12-ročné dievčatá 19-krát pobodali svoju kamarátku, pričom tvrdili, že chceli “urobiť dojem na Slender Mana.”

O tejto udalosti vznikol aj dokumentárny film z produkcie HBO, Pozor na Slender Mana. A dnes si všetci milovníci napätia a hororu môžu vychutnať nový film o internetovom fenoméne na veľkom plátne.

Vo filme Slender Man sa predstaví štvorka hollywoodskych talentov – Jaz Sinclair známa z filmu Papierové mestá, Julia Goldani Telles zo seriálu The Affair, a dvojica, ktorá už má napriek nízkemu veku s horormi skúsenosti – Joey King (V zajatí démonov, Fargo) a Annalise Baso (Ouija).

Režisérom filmu Sylvain White (Tanec ulice), scenár má na svedomí David Birke, ktorý pred dvoma rokmi ohúril scenárom k francúzskej dráme Elle.

Horor Slender Man prináša na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Itafilm

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *