Jason Statham zasahuje v hlbinách oceánu – nepreskúmaného, neznámeho, nepremožiteľného!!! + VIDEO

Film „Meg: Hrozba z hlbín” je vzrušujúce dobrodružstvo, o ktorom sa režisér Jon Turteltaub vyjadril nasledovne: „Vezme vás do sveta, ktorý ste si možno predstavovali, ale nikdy ste ho skutočne nevideli. A to je presne to, čo je na filme to zábavné a vzrušujúce.” Celosvetová akčná hviezda Jason Statham, ktorý patrí medzi najobsadzovanejších hercov v sci-fi trileroch hovorí: „Myslím si, že tento film je rozhodne popkornovým filmom. Ukáže to, prečo ľudia chodia radi do kina: za zábavou, napätím, akciou a za trochou smiechu – diváci očakávajú práve takýto veľký filmový zážitok.”

Jason Statham zasahuje v hlbinách oceánu – nepreskúmaného, neznámeho, nepremožiteľného!!! + VIDEO

Statham hrá vo filme Jonasa Taylora, podmorského záchranára, ktorý bol najlepší z najlepších pred tým, ako prišlo k hrozivému stretnutiu s obrovským tvorom dostatočne silným, aby rozdrvil trup jadrovej ponorky. Tento zničujúci útok vzal životy dvom jeho priateľom a uvrhol Jonasa do ústrania: päť rokov sa utápal v alkohole … až dokiaľ nezasiahla ruka osudu. Megalodon sa znovu objavil na dne Tichého oceánu a ohrozuje životy posádky oceánskeho výskumného inštitútu pri pobreží Číny, Mana One. Jonas by mohol byť ich poslednou a jedinou nádejou.

Režisér filmu Turteltaub sa o postave vyjdaril: „Jonas má ako jediný skúsenosti a kvalifikáciu na to, aby ich zachránil, ale on už dávno rezignoval.” Film „Meg: Hrozba z hlbín” vznikol na základe najpredávanejšieho románu MEG od Steve Altena, ktorý zaujal producentku Belle Avery.

Celosvetový charakter príbehu bol znásobený tým, že Avery využila príležitosť prepojiť spoluprácu s momentálne prekvitajúcim čínskym filmovým priemyslom. „Lokalizovanie výskumného centra do Tichého oceánu a obsadenie postáv Dr. Zhanga a jeho dcéry Suyin, bolo veľmi dôležitým prvkom,“ pokračuje Avery, „a dokonca aj jedno z najväčších potápačských centier na svete je v Tianjin, takže to dodalo tomu celému perfektný zmysel.”

Jedna z napopulárnejších ženských herečiek v Číne, Li Bingbing, ktorá hrá Suyin, prehlásila: „Film je jedným z najlepších spôsobov, ako prelomiť bariéru medzi dvoma rôznymi kultúrami. Práve v pochopení sa navzájom spočíva veľká hodnota pre východné a západné publikum.”

Okrem Jasona Stathama a Li Bingbing sa vo filme objavia Rainn Wilson, Cliff Curtis, Winston Chao, Sophia Cai, Ruby Rose, Page Kennedy, Robert Taylor, Ólafur Darri Ólafsson, Jessica McNamee a Masi Oka.

A pravdaže jedna z hlavných postáv, ktorá vyššie spomenutá nebola, hoci sa na scéne nikdy neobjavila. A tou postavou je Meg a všetky ostatné vodné stvorenia, ktoré môžete vidieť vo filme. Boli oživené prostredníctvom počítačovej animácie CGI (computer-generated imagery) pod dohľadom vedúceho vizuálnych efektov Adriana De Weta.

Natáčanie filmu „Meg: Hrozba z hlbín” prebiehalo prevažne v okolí Nového Zélandu a Číny a vo vodách mimo pobrežia oboch týchto krajín.

Akčný film MEG: Hrozba z hlbín prináša od 9.8.2018 na plátna slovenských kín distribučná spoločnosť Continetal film

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *